Meb Oyunları


  Meb oyunları

  MEB tarafından okullarda ders sunumu, ders anlatımı ve gerekli teknolojiyi sağlamak için kullanılan tabletler ve akıllı tahtalar üzerinde yeni projeler tercih ediliyor. Öğrenciler ile birlikte hem eğlenebileceği hemde öğretebileceği projeler kullanılıyor. Çocukların günümüze ayak uydurabilmesi için yorumlama, öğrenme ve problem çözme vb. alanlarda gelişimlerini destek sağlanıyor. Örneğin, çocukların oyun oynadığı esnada bilgi öğrenmesi daha kolay bir şekilde sağlanıyor. Balon patlatma oyunlarında balon renkleri çocuklara öğretildiği esnada oyundan keyif alması sağlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenen oyunlar bu sayede akıllı tahtalar üzerinden oynatılmaktadır. Çocuklar derslerin eğlenceli ve bilgi verici geçmesinden dolayı çok memnun olduklarını dile getiriyorlar.

  MEB oyunları nasıl oynanır?

  Akıllı tahtalar ve tabletler üzerinden MEB tarafından belirlenen oyun listesi içerisinde oyunları oynayabilirsiniz. Bunun yanı sıra internet üzerinden dilediğiniz şekilde MEB oyunları oynayabilirsiniz. Bunun için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) oyun projesi kapsamında yayınladığı oyunları dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. 7'den 70'e bütün insanlar MEB oyun projesi kapsamında bulunan oyunları oynayabilmektedir.

  Özellikle proje içerisinde belirtilen oyunlar çocukların gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Balon patlatma oyunları, satranç, tamamlama oyunları, bulmaca oyunları ve harita oyunları bulunmaktadır. Çocukların zekasına ve gelişimine katkı sağlamak için oyunlar özenle seçilmiştir.

  Meb Oyun Oyna

  Meb oyunları projesi kapsamında oynanan oyunların sayısını internet siteleri arttırmıştır. Çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayacaklarını düşündükleri oyunları aynı şekilde çocuklarımıza oynatmaktadır. Bilgi verici, eğitici ve eğlenceli vakit geçirmek için çocuklarımız bu oyunları oynayabilir.

  Çocuklarınız ile birlikte sizde bu oyunları oynayabilirsiniz. Örneğin, 5 yaşında bir çocuğunuza renkleri öğretmek istediğiniz zaman MEB oyunlarını kullanabilirsiniz. Camii boyama ve balon patlatma oyunlarında bulunan renkleri çocuğunuza öğretebilirsiniz. Çocuğunuz hem boyadığı esnada hemde renkleri öğrenmiş olacaktır. Çocuklarınıza bu şekilde yardımcı olduğunuz zaman daha kolay bir şekilde kavrayacaktır.

  İnternet siteleri üzerinde MEB oyunlarının farklı türleri bulunduğu için dilediğiniz şekilde oyunlar ile karşılaşabilirsiniz. Ücretsiz, hızlı ve kolay bir şekilde oynayabileceğiniz oyunlar zeka gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. MEB tarafından desteklenen projeler olduğu için sizde çocuklarınızın gelişimine yardımcı olun.

  En çok tercih edilen MEB oyunları hangisidir?

  Çocuklar MEB oyun projesinde kendi zeka gelişimlerini önemsemedikleri için özellikle keyif verici oyunları tercih etmek için çaba sarf ediyorlar. Bunun için genellikle Dağ Arabası, Candy Crush, Panter Kaleci, Ateş ve Su, Zirveye Uçuş ve Yağmurdan Kaçış gibi oyunları daha çok tercih ediyorlar. Çocuklar oyunların eğitici ve öğretici yanını fark etmemesine rağmen zaman içerisinde gelişimlerine oyunların faydası dokunmaktadır.

  Reklam


  Popülerler